Panele akustyczne z wełny drzewnej SOMMER® Super Fine

Ergonomia w biurze to także optymalizacja akustyki, co wymaga zrozumienia potrzeb akustycznych różnych stref pracy – od sali konferencyjnej przez open space po lobby i hol. Jakie panele akustyczne do biura wybrać, by w każdym pomieszczeniu pracowało się komfortowo – bez pogłosu i hałasu za to w przyjemnych i atrakcyjnych wizualnie aranżacjach? Poznaj panele SOMMER® Supe Fine.

Panele akustyczne do biura SOMMER® Super Fine z wełny drzewnej

 • Panele tworzy naturalna wełna drzewna połączona białym cementem portlandzkim
 • Skutecznie redukują zanieczyszczenie środowiskowe jakim jest hałas
 • Zapewniają maksymalny poziom pochłaniana dźwięku αw do 1,00
 • Gładka faktura smukłego panelu i możliwość nakładania powłok malarskich
 • Wytrzymałość na wilgotność względną aż 95%
 • Wysoki poziom odbicia światła do 75
 • Odporne na zginanie, uderzenia, częste zdejmowanie, odkształcenia

Strefy biurowe dobrze dostrojone

Współczesne biuro to konglomerat różnych przestrzeni, z których każda wymaga namysłu nad adaptacją akustyczną. Ważne, by zespół dysponował strefą do pracy w skupieniu i koncentracji, a także miejscem do współpracy i dyskusji, gdzie liczy się klarowność przekazu. Z panelami akustycznymi do biura SOMMER® Super Fine z wełny drzewnej zbudujesz optymalne dźwiękowo, termicznie i estetycznie sufity podwieszane lub okładziny ścienne do: sal konferencyjnych, open space, sal do pracy w grupie, sal do pracy indywidualnej, lobby, korytarza (zgodnych z normami EN 13168 i EN 13964).

SOMMER® Super Fine – parametry

 • Bardzo cienkie i gęste włókno wełny drzewnej – 1 mm szerokości.
 • 4 rozmiary do specjalistycznych zastosowań: 2400×600 mm; 2000×600 mm; 1200×600 mm; 600×600 mm
 • 3 warianty grubości paneli akustycznych do biura zapewniają estetyczny minimalizm: 15 mm; 25 mm; 35 mm
 • Produkt niezapalny – klasa reakcji na ogień – Euroclass B-s1, d0
 • Pochłanianie dźwięku w Klasie A – αw do 1,00 (od 25 mm grubości)
 • Odbicie światła w zakresie 50.7-74.0 (kolor biały 05/15) – doświetlone wnętrza, oszczędność energetyczna
 • Odporność na ściskanie przy 10% odkształceniu σ10 kPa ≥ 300 – duża wytrzymałość na intensywną eksploatację
 • Dodatkowa izolacja termiczna obiektu – współczynniki przewodzenia cieplnego (λD= 0,075 W/mK ) i oporu cieplnego (wg. grubości płyty RD od 0,20 do 0,45 m2K/W)
 • Niska waga już od 7,8 kg/m2 (dla panelu 15 mm)

W ofercie Sommerzbi znajdziesz także inne modele paneli akustycznych, które mogą sprawdzić się w biurze.

Design – twórz biura, w których chce się pracować

Dobrze wiesz, że komfort akustyczny w biurze, za który odpowiadają panele, przekłada się na większą produktywność, dobre samopoczucie zespołu, zdrowy mikroklimat pomieszczenia i efektywną komunikatywność, co daje lepsze wyniki. Ale ważne, by to, co przyjemne dla ucha, było też przyjemne dla oka. Aranżacja biura to wizytówka całej firmy. Panele akustyczne do biura SOMMER® SUPER Fine z wełny drzewnej stymulują pracę wyobraźni projektanta. Dopasujesz wielkości, dokonasz łatwej obróbki, dobierzesz kolor powłok (akrylowe farby wodne farby silikatowe), zamontujesz w wielu wariantach.

Ekologia w praktycznym wymiarze – punktuj i oszczędzaj energię!

Panele SOMMER® odpowiadają na ekologiczne wyzwania współczesnej architektury i wymogi stosowania materiałów budowlanych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Niskoemisyjność, odnawialne surowce, energooszczędność, poszanowanie zasobów i praw pracowniczych potwierdzają certyfikaty ANAB-ICEA, Natureplus®, PEFC™ oraz FSC®, Natureplus®. Wysoki poziom odbicia światła w panelach akustycznych do biura SOMMER® SUPER Fine pozwala w naturalny sposób doświetlić przestrzeń biura i jej nie przegrzać, czyli w konsekwencji oszczędzić energię.

Zadbaj o adaptację akustyczną i unikatową aranżację biura

Panele akustyczne do biura SOMMER® SUPER Fine z wełny drzewnej to niezwykle cienkie i efektywne materiały do adaptacji akustycznej i izolacji termicznej biurowego wnętrza, które warto wyeksponować. Ich walory wizualne sprawiają, że szybko staną się wizytówką biura. Wykreuj nowoczesne przestrzenie użytkowe z panelami SOMMER®.

Pobierz kartę produktu
Zobacz film