Panele akustyczne z wełny drzewnej SOMMER® Fine FP (ognioodporne)

Gdy w swoim projekcie do adaptacji dźwiękowej wybierasz sufity podwieszane lub panele akustyczne na ścianę wykonane z wełny drzewnej SOMMER®, wiemy, że stawiasz na bezkompromisową estetykę dekoracyjnych, smukłych płyt z naturalnego surowca. Wiesz, że o parametry izolacyjności i pochłaniania dźwięku nie musisz się martwić. Masz je w standardzie. W modelu SOMMER® Fine FP poszliśmy więc krok dalej, tworząc rozwiązanie konstrukcyjne, z którym zbudujesz ustroje w klasie EI-60. Poznaj je bliżej.

Panele akustyczne na ścianę lub sufitowe SOMMER®

 • Panele tworzy cienka warstwa zmineralizowanej wełny drzewnej połączona spoiwem w postaci białego cementu portlandzkiego (zgodne z normą EN 13168 i EN 13964)
 • Dedykowane do budowy sufitów podwieszanych, okładzin stropów i ścian wewnątrz i na zewnątrz
 • Wysokie parametry pochłaniania dźwięku i izolacyjności akustycznej dostosowane do wymogów różnych obiektów
 • Naturalne materiały i certyfikaty eko-biozgodności dla projektowania zrównoważonego
 • Dekoracyjne, gładkie panele do prostej obróbki, malowania, montażu
 • W wariancie ognioodpornym SOMMER® Fine FP stworzysz zabezpieczenia ppoż. w klasie EI-60

Bezpieczeństwo pożarowe w parze z nowoczesną technologią

Jak wiemy skuteczna ochrona ppoż. ma zrealizować kilka celów: powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia, wydłużyć czas ewakuacji, zniwelować emisję toksycznych gazów, zminimalizować uszkodzenia konstrukcji. Dlatego tak ważne są bierne systemy ppoż., do budowy których potrzebujesz materiałów najwyższej jakości. Panele akustyczne na ścianę oraz do budowy sufitów podwieszanych wykonane z wełny drzewnej w specjalnym wariancie ognioodpornym SOMMER® Fine FP to w klasie reakcji na ogień materiał trudnozapalny, niekapiący, co określa klasyfikacja Euroclass B-s1, d0. Wraz z zespoloną płytą gipsową (zgodną z normą EN 520) zbudujesz sufit podwieszany ognioodporny w klasie odporności na ogień EI-60 zgodny normą z EN 13501-2:2009/Part 2.

SOMMER® Fine FP – parametry

SOMMER® Fine FP to panele akustyczne ścienne czy sufitowe w wariancie ognioodpornym. Ich specyfikację podajemy poniżej.

 • 1 wymiar w standardzie – 1200×600 mm
 • Grubość całego ognioodpornego panelu akustycznego z wełny drzewnej to 40 mm
 • Grubość zespolonej płyty ognioodpornej to 15 mm
 • Grubość samego panelu to 25 mm
 • Poziom pochłaniania dźwięku αw do 0,35 (klasa D)
 • Odbicie światła dla koloru białego 50.7 – 74.0
 • Waga pełnego panelu z płytą 25 kg/m2
 • Niskie współczynniki przewodzenia cieplnego (λD= 0,07 W/mK dla panelu 1 i 0,2 W/mK dla płyty gipsowej)
 • Opór cieplny dla konstrukcji 0,4 m2K/W

Sprawdź także pozostałe modele paneli akustycznych, których bazą są naturalne włókna

Design i ochrona ogniowa w jednym

Jak połączyć estetyczne wymogi współczesnego wzornictwa z bezpieczeństwem ppoż. obiektów biurowych, kulturalnych, użytkowych, administracyjnych, sportowych czy tych, gdzie na co dzień pracuje się profesjonalnie z dźwiękiem? Panele akustyczne ścienne i sufitowe SOMMER® Fine FP przychodzą z pomocą. Cienki dwuwarstwowy panel połączoną z płytą gipsową pomalujesz na dowolny kolor, zachowując parametry techniczne. Naturalny i przyjemny dla oka komponent drewniany odnajduje się w wielu stylizacjach – od klasyki przez minimalizm po aranżacje retro. Komponuj do woli!

Ekologiczne panele akustyczne na ścianę

Projektowanie i wybieranie materiałów zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju to kluczowy warunek dla nowoczesnej architektury. Z panelami SOMMER® spełnisz go z naddatkiem. Włókna wełny drzewnej, będące kluczowym składnikiem tych paneli, zapewniają nie tylko wyjątkowe właściwości akustyczne i termiczne. Są też naturalne, odnawialne i niskoemisyjne. Drewno zastosowane w panelach posiada certyfikaty PEFC™ oraz FSC®, a wariant ognioodporny SOMMER® Fine FP także certyfikat jakościowy CERTIQUALITY.

Zbuduj przestrzeń, w której każdy dźwięk brzmi doskonale

Panele akustyczne na ścianę i sufity podwieszane SOMMER® zapewniają wyjątkowe właściwości akustyczne, termiczne, estetyczne i ognioochronne dla każdego wnętrza. Postaw na minimalistyczne wzornictwo i siłę naturalnego drewna, by zapewnić komfort akustyczny na co dzień.

Pobierz kartę produktu
Zobacz film